Nasze gospodarstwo położone jest na terenie Mazur Zachodnich atrakcyjnych turystycznie niemal przez cały rok.

Na turystów, który wybrali noclegi na Mazurach - baza Meteor czekają wspaniałe atrakcje: liczne jeziora, w tym najdłuższe jezioro w Polsce, najwyższa góra na Mazurach, Lasy Taborskie , szlaki żeglugowe, Kanał Elbląsko – Ostródzki.

Każdego roku w lipcu odbywa się rekonstrukcja bitwy pod Grunwaldem, spływy kajakowe rzeką Drwęca.

W Ostródzie organizowane są Festiwale Disko Polo, Reggae, Jazz Festiwal „Złota tarka , Iławska Fama Rock Festiwal, festiwal muzyki tanecznej i wiele innych imprez sportowych i kulturalnych organizowanych przez Samorząd i Przedsiębiorców tego pięknego miasta.

Niewątpliwą atrakcją jest Zamek Krzyżacki z XIII w.

Wiele niezapomnianych wrażeń przyniesie całodniowa wycieczka kanałem Elbląsko Ostródzkim. Największą atrakcją jest przejazd statków po trawie, po pochylniach- unikatowych budowlach hydrofonicznych, pozwalających na zniwelowanie 100m różnicy poziomów miedzy punktem początkowym a końcowym kanału.

Na uwagę zasługuje rezerwat „Sosny Taborskie” położony w Nadleśnictwie Miłomłyn. Znajduje się tam liczący ponad 230 lat drzewostan z przewagą sosny Taborskiej cenionej na świecie jako cenny materiał do budowy masztów żaglowców. Atrakcją jest 1,5 km ścieżka dydaktyczna z tablicami informacyjnymi.

Gietrzwałd - gmina znana na całym świecie dzięki objawieniom Maryjnym z 1877r. 100 lat po tych wydarzeniach stolica apostolska uznała prawdziwość objawień zaś Gietrzwałd stał się miejscem pielgrzymek. Rocznie przybywa tu ok. 1 mln pielgrzymów i turystów.

W Olsztynku 30 km od Ostródy w kierunku Warszawy możemy zwiedzić skansen- Muzeum Budownictwa Ludowego oraz małą hutę szkła.

© Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: